VHF 224.250 MHz
Modulation:
FM, F3F
Frequency stability:
<±30 ppm
T.H.D.:
<0.5 % at 1 kHz
Band width:
40-15 kHz (±3 dB)
Maximum deviation:
±25 kHz
RF power output:
8.5 mW
Power supply:
1 standard 9 V battery
Battery life:
approx. 6 hours
Dimensions (L x W x H):
106.5 x 64.5 x 31.5 mm
Weight:
80 g
Unità di imballaggio
QPC
EAN
Peso
Dimensioni
1
0,28 kg
18,5cm x 14,5cm x 7,5cm
10
Pezzi di ricambio
Download
Specifiche
Nome
Versione
Lingua
Specifiche in formato PDF
Etichetta articolo
Specifiche in formato PDF neutro
Etichetta articolo neutro
Tutte le immagini
Nome
Versione
Lingua
13075005-Immagini -.zip
Audio
/
Microfoni
/
Impianti microfonici wireless
OMNITRONIC TM-250 Transmitter VHF224.250
Per ingrandire: fai doppio clic o trascina
Ingrandisci
Bildergalerie öffnen
Immagini dettagliate (6 totale)
L'articolo non è più disponibile.
No. 13075005
High-quality VHF bodypack transmitter
Provides high-quality vocal and voice pickup for stages, discotheques, public speaking, theater etc.
Operation in the VHF-band
Fixed frequency: 224.250 MHz
With On/Off/Mute operation selector
With resonance absorbing coating
For 9 V battery
LED-display with battery capacity
With EC type approval certificate
Incl. headset and lavalier microphone
3.5 mm jack (1/8") screw connection to headset or lavalier mic